For Citizens

Download our citizen engagement flyer

Educational toolkits: English | French | Dutch | Czech | Spanish

Jaký rozdíl přinese projekt BY-COVID a co to znamená pro občany? Prozkoumejte níže uvedené příklady a zjistěte více.

BY-COVID Use-case

Během pandemie COVID-19 se online schůzky staly součástí pracovního života mnoha lidí.Zůstávali jsme v bezpečí domova a zároveň jsme mohli sdílet nápady, jak posunout naše projekty kupředu.

BY-COVID Use-case

Během mimořádné situace v oblasti veřejného zdraví, jako je pandemie COVID-19, je nezbytné, aby se odborníci z akademické i komerční sféry spojili pro společné dobro, i když se jejich zájmy liší

BY-COVID Use-case

Pandemie Covid-19 narušila naše každodenní životy, zároveň ale také změnila svět výzkumu.Vědci z celého světa se spojili, aby porozuměli této nemoci a co nejrychleji vyvinuli léčbu a vakcíny.

BY-COVID Use-case

Po celém světě jsou sbírána data, která pomáhají reagovat na pandemie i izolované výskyty infekčních nemocí.

BY-COVID Use-case

Při cestách do zahraničí můžeme mít problémy s nabíjením telefonu. Bez správného adaptéru není možné naše zařízení připojit a rychle se vybije.

BY-COVID Use-case

Při vývoji a zavádění vakcín pomáhá celá řada dat, od těch pocházejících z experimentů v laboratoři přes data z klinických studií až po ta, která pocházejí ze sledování dopadů poté, co jsou jsou vakcíny schváleny.

BY-COVID Use-case

Pokud chcete připravit skvělý narozeninový dort, potřebujete čerstvé suroviny a dobrý recept, který vám řekne, jak tyto ingredience propojit. Když jedno nebo druhé bude chybět, výsledek nebude stát za mnoho.

BY-COVID Use-case

Věděli jste, že splachování záchodu může přispět k získání dat pro výzkum? Odpadní voda byla používána jako cenný nástroj pro odhalení ohnisek nákazy v pandemii COVID-19.

BY-COVID Use-case

Už se vám někdy stalo, že jste něco hledali a narazili při tom na něco jiného, na nějakou zajímavou věc, o které jste neměli tušení?

BY-COVID Use-case

Pro malou rybku může být obtížné přežít v oceánu plném dravců. Mnoho druhů ryb ale našlo způsob, jak zůstat v bezpečí - a to pohybovat se v hejnu.